TRIOBET BALTIJAS DRIFTA SEZONAS ATKLĀŠANĀ BIĶERNIEKOS UZVAR LIETUVIEŠU PILOTS

TRIOBET BALTIJAS DRIFTA SEZONAS ATKLĀŠANĀ BIĶERNIEKOS UZVAR LIETUVIEŠU PILOTS
  • in

Pagājušajā brīvdienās ar vērienu tika atklāta Latvijas un Baltijas drifta sezona. Sestdienā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas PRO drifta čempionātu posmos uzvaru izcīnīja lietuvietis Donatas Macpreikša, savukārt sestdien notikušajā Triobet Latvijas drifta kausa pirmajā posmā triumfēja Ansis Andersons (Street) un Rinalds Rižovs (ProAm).

Baltijas PRO drifta sezona sestdien tika atklāta driftam pavisam neierastā trases konfigurācijā – Biķernieku trases moto apļa kalniņos jeb tā sauktajā “Raganu katlā”, bet nu jau skatītāju un braucēju iemīļotā trases konfigurācijā, kur šogad bija otrā reize kopš tur notiek drifta sacensības. Šī trase arī šogad attaisnoja uz sevi liktās cerības, jo gan no pašmāju, gan ārvalstu braucējiem tika dzirdētas tikai labākās atsauksmes, tāpat arī skatītājiem bija ko redzēt.

Uz starta PRO klasēs stājās 39 braucēji, starp kuriem bija Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labākie drifteri, kā arī jaunie braucēji, kuri no Latvijas drifta kausa proam klases šogad sezonu uzsāka jau kā PRO klases braucēji. Baltijas drifta sezonas atklāšanas sacensības iesākās ar kvalifikāciju, kurā iespaidīgākos braucienus demonstrēja Mihkel Norman Tults, Harold Valdma un Ingemārs Jēkabsons. Kvalifikācijas punktus ieguvu 31 drifteris turpinot tālāk cīņu tandēmos TOP32. Ar katru kārtu tandēmu braucieni kļuva arvien aizraujošāki, un kā līdzīgs ar līdzīgu cīnījās visu triju Baltijas valstu piloti. Veiksmīgāku un labāku sniegumu parādīja visi Baltijas piloti, jo pusfinālā iekļuva katras valsts pārstāvji.  Sportisti ir ieguvuši pirmos ieskaites punktus Baltijā un punktus valstu nacionālajos čempionātos, un nu gatavojas nākamajām sacensībām, kuras 11-12 jūnijā norisināsies Pērnavā.

Pēc aizraujošajām sestdienas sacensībām arī svētdien skatītāji un braucēji tikās raganas katlā, kur pirmo reizi šajā trasē sevi pierādīt tika dota iespēja Latvijas drifta kausa pilotiem-street un proam klases. Proam klasē uz starta stājās 29 braucēji, bet street klasē 42 sportisti. Pēc gada nolikuma, ja 24 sportisti iebrauc punktos tiek braukts tandēmu Top32, tā notika šoreiz, jo svētdienā notika tandēmu braucieni gan Street TOP32, gan ProAm TOP32, kas deva gan skatītājiem lielisku šovu, gan braucējiem lieliskas iespējas kārtīgi izbraukāties. Prieks par to, ka šogad uz pirmā pjedestāla abās klasēs kāpa arī sportisti, kuri šogad aizvada pirmo drifta sezonu, tādejādi parādot citiem braukt gribētājiem, ka viss ir iespējams, un, ka driftā izvarētājs var būt jebkurš, pat, ja aizvadi pirmo sezonu, galvenais būt par sevi pārliecinātam.

Abas dienas Raganas katlā valdīja fantastiska atmosfēra, bērniem darbojās bezmaksas bērnu laukumiņš, visi skatītāji varēja doties uz dalībnieku parku un iepazīties ar sportistu jaunajām automašīnām, laiks lutināja un drifta sezonas atklāšana tika atklāta ar vērienu.

BALTIJAS DRIFTA ČEMPIONĀTA 1.POSMA UZVARĒTĀJI

1. Donatas Macpreikšas(LT)

2. Andrius Čibirka (LT)

3. Jarmo Luht (EE)

TRIOBET LATVIJAS DRIFTA ČEMPIONĀTA 1.POSMA UZVARĒTĀJI

1.Andrius Čibirka

2.Jarmo Luht

3.Ingus Jēkabsons

TRIOBET LATVIJAS DRIFTA KAUSA STREET KLASE UZVARĒTĀJI

1. Ansis Andersons

2. Agris Čivčs

3. Edijs Lūkins

TRIOBET LATVIJAS DRIFTA KAUSA PROAM KLASES UZVARĒTĀJI

1. Rinalds Rižovs

2. Oskars Pūliņš

3. Jānis Brālītis

Vairāk par sacensību rezultātiem un punktiem skatīt šeit !
Vairāk informācijai par pasākumu sekojiet līdzi :

facebook twitter draugiem instagram driftlatvia

TRIOBET LATVIJAS DRIFTA ČEMPIONĀTU UN TRIOBET LATVIJAS DRIFTA KAUSU ATBALSTA:

A/S Lāčplēsis, Bardahl eļļa, Riepu centrs keipoint, Super Viva saldējums, XL enerģijas dzēriens, STP auto piedevas, Skrīveru saldumi, DJKarlis.lv , Pizza fly picērija, Degviela, AZ Eko Serviss, Automazgātuve Genarts, Apsardze Berkuts, uzziņu dienests 1188, autoremontam.lv, Aldi pirotehnika, Tomo apart hotel, Zelta boulings, INK IDEA druka, Domnus-IT biznesa risinājumi, Black star shop Riga, Foot shop, Baltie- īstie auto,1188 uzziņu dienests, Dreamteam deju studija.

Informatīvie atbalstītāji: Skaties.lv, Radio TEV, Reportaz.lv, SS.lv, Go4speed.lv, sportapersonibas.lv, Top radio, Capital FM, Radio pieci